WhatsApp İletişim
Blog

Kur Değişiminden Paykasa Fiyatları Nasıl Etkilenir?

Paykasa, online platformda, güvenli ödeme seçenekleri sunan, ön ödemeli kart sistemidir. Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde en güvenilir sanal para yatırma kartı olarak kabul edilmektedir. Paykasa sanal kartları kullanım avantajı sağlaması açısından 10€ ve üzeri limitlerden oluşmuştur.

Paykasa kartlarda yüklü olan paranın Euro (€) cinsinden olması, kur değişimlerinin kart fiyatlarını etkilemesine neden olmaktadır. Ancak kartta bulunan bakiye Euro kur cinsinden olacağı için Euro değer kazandığında ya da düşüş olduğunda, güncel kur üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Bu şekilde kullanıcının hiçbir kaybı olmamaktadır.

Paykasa Nedir?

Paykasa, 16 haneli pin kodu dizilimine sahip şifreden oluşan, Euro para birimi yüklü ön ödemeli karttır. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin arttığı son günlerde, ödeme işlemlerinin hem kolay hem de güvenli yapılabilmesi gerekiyor. Güvenli ve kolay ödeme yapabilmenin en iyi yöntemi ise paykasa kullanmaktır. Paykasa, farklı limit seçeneklerine sahiptir ve her kullanıcı, online sitelerden yapacağı alışveriş miktarına göre paykasa satın alma işlemlerini yapabilmektedir. Paykasa fiziki bir kart değil tamamen sanal ödeme aracıdır ve kullanıcıya verilen 16 hane pin kodu ve şifresi ile ödeme işlemleri yapılabilmektedir.

Nereden Nasıl Alınır?

Online alışveriş sitelerinden yapılan alışveriş işlemleri için güvenli ödeme seçeneklerini arayanlar, paykasa kartı nereden ve nasıl satın alacaklarını araştırmaktadır. Paykasa satın alınabilecek güvenilir yerler, paykasa resmi internet sitesidir. Bu sitede güncel kart fiyatları gösterilmekte ve kullanıcılar, kart limitinde gösterilen miktar kadar ödeme yaparak satın alabilmektedir. Site 7/24 hizmet vermekte, isteyenler satış temsilcisi ile görüşerek yapılacak işlemler hakkında bilgi alabiliyorlar. Satın al butonu seçildiğinde, nasıl satın alma yapılacağı ve izlenecek yolları gösteriyorlar.

Paykasa Limit Oranları ve Satın Alma İşlemleri

Paykasa satın almak için siteden her türlü yardımı alabiliyorsunuz. Paykasa satın alma işlemleri için 4 işlem adımı gösteriliyor.

Bu işlem adımları şunlardır;

Paykasa fiyat listesinin incelenmesi ve istenilen limitteki kartın seçimi,

Müşteri temsilcisi ile iletişim kurma,

Kart bedelini ödemek için hesap numarası isteme ve verilen hesap numarasına kart bedelini yatırma,

Ödeme sonrası, cep telefonunuza paykasa sanal kartı 16 haneli pin kodunun gönderilmesi,

Paykasa müşteri temsilcisi ile iletişim kurduktan sonra birkaç dakikada satın alma işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Paykasa sanal kartların limitleri, 10€ ile 5000€ arasında değişmekte, tüm limit seçenekleri paykasa fiyat listesi bölümünde görebiliyorsunuz. Türk kullanıcılar, güncel kur üzerinden satın alabiliyorlar.

Paykasa Karta Para Yüklenir mi?

Paykasa ön ödeme kartları, Euro kur değerine sahip ödeme araçlarıdır. Paykasa kartı satın alan bir kullanıcı bu kartlara kendisi para yüklemesi yapamaz. Sadece kartta bulunan limiti kullanarak, alışveriş yaptığı siteye ödeme yapabilir. Daha çok online oyun sitelerinde para çekme seçeneği olarak paykasa ön ödeme kartı gösterilmektedir. Buralarda, sahip olduğunuz karta yükleme yapılmıyor. Para çekme işleminde paykasa seçeneğini seçtiğinizde, çekim yapacağınız bakiye kadar Euro yüklü paykasa kartının pin kodunu size veriyorlar. Sizler, paykasa müşteri temsilcisi ile görüşerek paykasa bozum işlemi yapıyor ve paranızı nakitte çevirebiliyorsunuz.

Paykasa Hangi Web Sitelerinde Geçerli

İnternet üzerinden yapılacak olan para ödeme işlemlerinin daha güvenli hale getirilebilmesi için 16 haneli pin kodu kullanılarak işlem yapılan paykasa sanal kartı geliştirilmiştir. Paykasa kısa sürede dünya genelinde kullanılmaya başlamış ve bu gün en az 20.000 internet sitesine ödeme yapılması için kabul edilmiştir. Paykasa geçerli olan web siteleri genel olarak, online alışveriş siteleri, online oyun siteleri, seyahat sektörü, emlak sektörü, teknoloji ürünleri, eğitim gibi tüm sektörlere hizmet veren web siteleridir. Sağlam altyapısı sayesinde, para transfer işlemlerinin oldukça hızlı yapılmasını sağlamaktadır.

Paykasa Avantajları

Güvenilir para ödeme sistemi olarak kullanılan paykasa tüm kullanıcılarına birçok avantaj sunuyor. Online sitelere yapılacak ödeme işlemlerinde, hesap bilgilerinin çalınmasından tereddüt edenler, paykasa kullanmaya başlamıştır.

⦁ Paykasa Euro para birimi yüklü kartlar olduğu için değer kaybı yaşanmamaktadır,
⦁ Satın alanlar, kart limiti kadar ödeme yaparak, limit aşımı sorunu ile karşılaşmazlar.
⦁ Ödemeler her zaman güvenlidir ve kişisel bilgiler yazılmadan ödeme yapılabilir.
⦁Alışveriş sonrası kartta alan limit istenildiğinde müşteri temsilcisi ile görüşülerek, nakit olarak geri alınabilmektedir.

Paykasa sanal kartın kullanıcılara sunduğu avantajlar kullanıldıkça ortaya çıkmakta ve her kullanıcı için farklı avantajlar sunabilmektedir. Paykasa limit seçeneklerinin çok olması, kullanıcıların yapacakları ödemelere göre kart satın almalarını sağlamaktadır.

Paykasa Bozdurma

Paykasa güvenli ödeme sistemi olarak geliştirilmiştir ve tek kullanımlık kartlar ile kullanıcılarının işlem yapmasını sağlamaktadır.

Paykasa sanal kart fiyat listesinden kendisi için uygun olan limitteki kartı satın alan bir kullanıcı istediği zaman paykasa bozum işlemi yapabiliyor. Anlık nakit ihtiyacının ortaya çıkması ya da alışveriş ödemelerinden sonra paykasa sanal kartta kalan limitin boşa gitmemesi için bozdurma yapılarak, içerisindeki Euro kur değerindeki para geri alınabiliyor. Paykasa satış ve bozdurma işlemlerinde her zaman güncel döviz kurları kullanılmaktadır.

Paykasa bozum işlemleri için müşteri temsilcisi aranır ve 16 haneli paykasa pin kodu verilir. Bozum talebi yapıldığında, müşteri temsilcisi, kullanıcıdan ödeme yapılacak olan banka hesap numarasını ister ve kartta bulunan tüm limiti TL bazında hesap numarasına yatırır. Kullanıcı bu şekilde paykasa sanal kartındaki tüm parasını TL olarak çekmiş olur.

Paykasa Ödemeleri

Paykasa satın almak için resmi web sitesi tercih edilmelidir. Resmi web sitesinde yapılan satışlarda, ek ücret talebi bulunmamaktadır. Satın alma işlemlerinde kart limiti haricinde ek ücret isteyen sitelerin iyi incelenmesi ve güvenilir oldukları öğrenilmelidir. Resmi web sitesinden yapacağınız satın alma işlemlerinde, görüşmüş olduğunuz müşteri temsilcisi kart bedelini nasıl ödeyeceğinizi sizlere söyleyecektir. Paykasa ön ödemeli kart satın alma işlemlerinde ödemeler daha çok şu yöntemlerle kabul ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu