WhatsApp İletişim
Blog

Paykasa İle Kimler İnternetten Alışveriş Yapabilir?

Paykasa sistemi, güvenilir internet alışverişi yapmak isteyenler için birebir bir uygulamadır. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde, gün geçtikçe dolandırılma riskiniz artmaktadır. Yapısal sorunlardan kaynaklanan bu durumlar, insanların kart bilgilerinden şifrelerine kadar tüm bilgisinin çalınmasına sebep olmaktadır. Haberiniz yokken kartınızdan ve banka hesabınızdan harcama yapılmasını istemiyorsanız, sizler de paykasa uygulamasını edinebilirsiniz. Böylece hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde alışverişlerinize devam edebilirsiniz.

Paykasa Kullanımında Aranan Tek Şart

Ülkemizde ve tüm dünyadaki internet alışveriş sitelerinin çoğunda paykasa ile ödeme seçeneği aktif hale gelmiş durumdadır. Böylece insanların hızlı ve güvenilir şekilde, tek kullanımlık kartlarla alışveriş yapması sağlanmaktadır. Paykasa kartlarını internet üzerinden satın alacak kişilerde on sekiz yaşı doldurmuş olma şartı dışında başka bir şart aranmamaktadır. Kartınızı bozdurmak istediğiniz zaman, mutlaka kullanılmamış olması gerekmektedir. Kartınızın herhangi bir kullanımı söz konusu olduğunda sistemde görünmekte, geri ödeme talebi doğrulanmadan iptal edilmektedir.

Tek Kullanımlık Kartlar

Paykasa sistemi çok kolay ve hızlı olmanın yanında, en güvenilir yöntemler arasında da yer almaktadır. Banka ve kredi kartlarınızın bilgilerini doğrudan insanlara vermediğiniz alışveriş sitelerinde dolandırılma ihtimaliniz sıfıra yakın olacaktır. Günümüzde internet dolandırıcılığı artmakta ve her geçen gün yayılmaktadır. Kendi kartlarınız yerine tek kullanımlık kodlara sahip olan paykasa kartları kullanabilir ve rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Paykasa’yı Ayıran Özellikler

Paykasa kartları, diğer sanal alışveriş kartlarınız gibi değildir. Resmi ve bu alanda hak sahibi işletmelerden satın almanız gereken bu kartlar, sizlere pek çok farklı hizmeti de beraberinde getirmektedir.

Paykasa’yı diğer sanal kartlardan ayıran özellikler:

Fiziksel olarak değil sanal dünyada var olması,

Tek kullanım sonunda kendisini imha etmesi,

Çalınması ve kaybolması halinde sorun teşkil etmemesi olarak bilinmektedir.

İnternet üzerinden alışveriş yapmaktan vazgeçtiğiniz takdirde, Paykasa kartlarınızı kura göre bozdurabilir ve dönüştürülen para birimindeki miktarı temin edebilirsiniz. Son derece hızlı ve kaliteli şekilde ilerleyen süreç, müşterilerin güvenli şekilde alışverişlerine devam etmesini sağlamaktadır.

Kartlar ve Üzerindeki Kodlar

Paykasa kartları, her bütçeye uygun şekillerde fiyatlandırılmaktadır. Alacağınız ürünün farklı fiyat aralıklarına sahip olabileceğini bilen işletme sahipleri, 10 Euro ile 1000 Euro aralığında ön ödeme kartı olan paykasa kartları satın almanıza yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda tek kullanımlık olmasıyla insanların gönlünde taht kuran paykasa kartları, her birinde özel olan bir kodla sağlanmaktadır. İnsanların evlerine gönderilmek yerine kendi mail adreslerine ve sitelerine gönderilen bu kodlarla alışveriş yapmanız sağlanmaktadır. 16 haneye kadar çıkabilen bu kodlar içerisinde hem sayı hem harf bulundurmaktadır. Böylece tahmin edilmesi zor ve tekrar kullanımı imkansız hale getirilmektedir.

Paykasa Kullanmak İsteyenlere Öneriler

İşletmenin alışveriş yapabilmek için belirlediği yaş sınırı on sekizdir. Bizlerle birlikte pek çok ülkede, yetişkin sayılma yaşı olan on sekiz, paykasa karta sahip olmanızı da etkilemektedir. Eğer ailenizden bir ürün almasını isteyecekseniz, bu ürünü internetten alırken dolandırılma riskini ortadan kaldırmak istiyorsanız, sizler de paykasa kartı satın alabilirsiniz. Aile üyelerinizin kendi adına aldıkları kartları, ortak kararla kullanarak ihtiyaç duyduklarınıza ulaşabilirsiniz.

Paykasa Bozdurma İşlemlerini Kimler Yaptırabilir?

Paykasa işletmesinden hizmet almak için gerekli şartların başında 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Bunun yanında paykasa hizmeti aldığınız kartlarınızı bozdurmak istediğiniz takdirde, kartların hiç kullanılmamış olması da gerekmektedir. İşletme stratejisinde son derece önemli bir yer oynayan bu durum dışında kalan kartlar, iade alınmamaktadır. Kullanılmamış kartlarınızın içerisindeki Euro miktarı kurla birlikte çevrilerek sizlere iade edilmektedir. Böylece hem ödediğiniz ücretinizi kolayca geri alabilir ve banka hesaplarınıza aktarabilirsiniz.

Paykasa İşlemlerinde Ücretlendirme Nasıl Yapılmaktadır?

Kartların üzerinde belirtilen Euro cinsini içermesi sağlanırken, günlük kura göre fiyatları değişmektedir. Türk Lirasıyla alınacak olduğu zaman, fiyatlar günlük kura göre site üzerinden müşterilere bildirilmektedir. Hızlı ve kolay bir şekilde alabileceğiniz bu hizmet sayesinde, 10 Euro’da 1000 Euro’ya kadar birikim ve alışveriş yapabilirsiniz. Dilerseniz yükseldiği zaman paykasa kartlarınızı bozdurabilir ya da düştüğü zaman birikim için paykasa kartı satın alabilirsiniz.

Paykasa Kartına Kontör Yüklemek Mümkün Müdür?

Paykasa kartları, maalesef kontörlü olarak tasarlanmamıştır. İçerisine bakiye yükleyebileceğiniz bir teknolojiye sahip olmayan bu kartları, ihtiyaç duyduğunuz miktarda alarak harcaman en akıllıca çözümü olacaktır. Alışveriş yapacağınız zaman ihtiyaç duyduğunuz toplam miktara göre paykasa kartlarını satın alabilir ve tek seferlik toplu alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz bir başka kolaylık olarak, 10 ya da 20 Euro’luk kartlardan satın alarak, alışverişlerinize bölerek de harcama yapabilirsiniz. Tek kullanımlık olan Paykasa kartları, maalesef online bir ödeme sistemi olduğu için içerisine tekrar tekrar bakiye yüklenebilen bir özelliğe sahip değildir.

Paykasa Niçin Güvenilir?

18 yaş altındaki kişilerin kullanımına izin vermeyen paykasa uygulaması, yersiz ve aileden bilgisiz alışveriş yapılmasını engelleyebilmektedir. İnsanların özellikle alışveriş yaparken ihtiyaç duyduğu bu teknolojik sanal kart sayesinde limitlerini bilmeleri de sağlanmaktadır. Tek kullanımlık şifrelerle gelen kart kuponları, siz kullandıktan hemen sonra bile birisinin eline ulaşsa, geçerliliğini yitirmiş oluyor. Bu yüzden hem çalınması hem de kopyalanması hırsızların hiçbir işini yaramıyor. İnternet üzerinde her seferinde tek kullanımlık alışveriş kartları tercih ederek, kendinizi ve banka hesaplarınızı güvende tutmak için paykasa güvenli yöntemini seçebilirsiniz.

Paykasa İçin Nasıl Ödeme Yapılmaktadır?

Paykasa sistemi için dilerseniz banknot adı verilen, basılmış paralarla ödemenizi belirtilen banka ATM’lerine giderek yapabilirsiniz. Bunun yanında kendi bankanızın online bankacılık işlemlerinden de havale olarak gerçekleştirebilir ve paykasa kartınıza sahip olabilirsiniz. Hem güvenilir hem hızlı bir işlem gerçekleştirmek isteyenlerin tercihi olan paykasa kartları, müşteri memnuniyetini her zaman sağlamaktadır.

Elinize somut bir kart yerine ulaşacak olan bilgiler bulunacaktır. Gelen bu kodu kimseyle paylaşmamanız, üçüncü kişilere söylememeniz gerekir. Böylece hırsızlık ihtimali minimuma indirilmiş olur. İnternet üzerinden de satın alacağınız ürünlerin ödeme kısmında paykasa ile öde seçeneğine tıklayarak, bu kodu girmeniz yeterli olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu