WhatsApp İletişim
Blog

Paykasa İle Para Çekme ve Yatırma Nasıl Yapılır?

Paykasa, online sitelere yapılacak olan para yatırma işlemlerinin güvenli yapıldığı bir ön ödemeli kart sistemidir. Paykasa limitleri Euro olarak belirlenmiş ve her kartta belirtilen oranda para yüklüdür. Paykasa satın alma işlemlerini yapanlar, bu kartları kullanarak para yatırma işlemlerini yapabiliyorlar. Para yatırma işlemlerinde kullanıcıya verilen 16 haneli kart kodu kullanılır. Online alışveriş ya da oyun sitesinin para yatırma bölümünde, paykasa seçilir ve form doldurulurken sadece 16 haneli kod yazılır. İşlem onayı ile belirlenen limitteki para yatırılmış olur.

Paykasa İle Para Çekme

Online platformlarda para çekme işlemleri daha çok online oyun sitelerinde yapılmaktadır. Kullanıcılar, bu sitelerde oynadıkları oyunlardan kazanç elde eder ve kişisel hesaplarına çekim yapmaya çalışırlar. Paykasa birçok oyun sitesinde, hızlı ve güvenilir para çekme seçeneği olarak gösterilir. Online oyun sitelerinde, para çekme işlemi için paykasa seçildiğinde, çekim yapılan miktar, Euro kuru üzerinden hesaplanır ve kullanıcıya, paykasa pin kodu verilir. Kullanıcı almış olduğu paykasa pin kodunu, paykasa müşteri temsilcisi vererek paykasa bozum işlemi yapar ve parasını TL olarak çekmiş olur.

Paykasa Sanal Kartı Nedir?

Online siteler üzerinde para yatırma işlemlerinin daha güvenli yapılabilmesi için sanal kart sistemleri tercih edilmektedir. Paykasa, güçlü ve güvenilir bir yapıya sahiptir ve dünyanın birçok ülkesinde güvenilir ödeme seçeneği olarak kullanılmaktadır. Paykasa sanal kartı, 16 haneli pin kodu olan ve Euro para değerinde farklı limitleri bulunan kartlardır. Satın alma ve ödeme işlemleri sırasında, kullanıcı adı, soyadı gibi kişisel bilgilere ihtiyaç duyulmadığı için yapılacak olan tüm işlemlerin güvenli olmasını sağlamaktadır. Günümüzde tüm online ödeme işlemlerinin büyük bir bölümünde kullanılabilmektedir.

Paykasa Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Paykasa, tüm kullanıcılarına satış işlemlerini resmi web sitesi üzerinden yapmaktadır. Nereden satın alınır denildiğinde tüm kullanıcıların resmi web sitesini tercih etmesi önemlidir. Satın alma işlemleri için önce fiyat listesi incelenerek, limit belirlemesi yapılmalıdır.

Daha sonra müşteri temsilcisi ile görüşülür ve satın alma talebi iletilir. Müşteri temsilcisi kart bedelinin ödenebileceği hesap numarası bilgisini vererek, kullanıcının bu hesaba kart ücretini ödemesini ister. Kullanıcı ödemeyi gerçekleştirdiğinde, yaptığı ödemenin değerindeki paykasa ön ödeme kartına ait pin kodu kullanıcı cep telefonunu sms olarak gönderilir. Satın alma işlemi tamamlanır.

Paykasa Limit Oranları

Online ödemelerin, kontrolü ve güvenliği için paykasa sanal kartı belirli limitlere sahiptir. Farklı limit seçeneklerinin olması, tüm kullanıcıların paykasa kullanabilmesini ve işlemlerin kontrollü gerçekleştirilmesini sağlamaktır. Paykasa kart limitleri, 10€’dan başlamakta, 20€, 50€, 100€, 250€ şeklindedir ve en yüksek limit 5000€ olarak satışa sunulmaktadır.

Paykasa Kart Sahipleri Para Yükleyebilir mi?

Paykasa sahibi olanlar, kartta bulunan limiti kullandıktan sonra tekrardan karta limit yüklemesi yapamazlar. Paykasa kartları tek kullanımlıktır ve içerisinde yüklü bulunan limit bittiğinde, kart otomatik olarak kullanıma kapatılır. Paykasa limit yüklemeleri, kart üretim aşamasında yapılmakta ve yüklü olan limit kadar kullanım hakkı sağlamaktadır. Para çekme işlemlerinde paykasa kullanıldığını belirten online internet siteleri, mevcut paykasa kartına yükleme yapmamakta, çekilen miktara göre yeni paykasa oluşturmakta ve kullanıcıya paykasa pin kodu vermektedir.

Paykasa Geçerli Siteler

internet sayesinde, insanlar, tüm ihtiyaçlarını online siteler üzerinden karşılıyor ve güvenli ödeme yapabiliyorlar. Güvenli ödeme yapılmasını sağlayan en iyi sistem ise paykasadır. Günümüzde paykasa geçerli internet sitelerinin sayısı giderek artmaktadır.

Paykasa geçerli siteler şunlardır;

E-ticaret siteleri
Online bahis siteleri
Strateji oyun satış siteleri
Seyahat siteleri
Eğitim siteleri

Paykasa ön ödemeli kartlar ile para yatırma işlemleri tüm sektörlerin internet sitelerinde yapılabilmektedir. Paykasa geçerli sitelerin sayısını her zaman artırmak mümkündür. Resmi web sitesi tarafından en az 20.000 internet sitesinde paykasa ile güvenilir para yatırma işlemlerinin yapılabildiği belirtilmektedir.

Paykasa Kartın Avantajları Nelerdir?

İnternet sayesinde, online sistemler gelişmeye başlamıştır. Online siteler üzerinde işlem yapan kişilerin, maddi mağduriyet yaşamaması için sürekli güvenilir ödeme seçenekleri geliştirilmeye çalışılmaktadır. Paykasa, ülkemizde ve dünya genelinde kullanılan en güvenilir ön ödemeli kart sistemidir. Kullanıcıları, yaptıkları işlemlerde tüm avantajlarından faydalanabilmektedir.

⦁ Paykasa, ödeme işlemlerinde hesap bilgilerinin çalınmasını önler
⦁ Kullanıcıya limit kadar harcama yapmasını sağlar
⦁ Ödeme işlemlerini hızlı yaparak, satın alma işlemlerinin hemen tamamlanmasını sağlar
⦁ Tüm ödemelerin en güvenli şekilde olmasını sağlar
⦁ Paykasa kartının avantajları çok fazladır ve her kullanıcı, kullandıkça avantajları görecektir.

Paykasa Bozum Nedir?

Paykasa, satın alma ve ödeme işlemlerinde tüm kullanıcılarına kolaylık sağladığı gibi kartlarda kalan parayı geri alma işlemlerinde de kolaylık sağlamaktadır. Satın alınan paykasa kartındaki Euro kur değerindeki paraya güncel kur üzerinden geri almak isteyenler paykasa bozum işlemi yaparlar.

Bu işlemler için şu işlem adımları yapılır;

⦁ Müşteri temsilcisi ile görüşülür ve paykasa bozum talebi yapılır

⦁ Müşteri temsilcisi, 16 haneli paykasa pin kodunu ister,

⦁ Müşteri temsilcisi, kartta bulunan bakiyenin yatırılacağı hesap numarasını ister,

⦁ Kullanıcı istenilen bilgileri verir ve paykasa kartında bulunan limit kullanıcı hesabına TL olarak aktarılır.

Paykasa bozum işlemlerinde, küçük miktarda işlem komisyon ücreti kesilir. İşlem komisyon ücreti kesildikten sonra kart içerisinde bulunan tüm miktar kullanıcı hesabına aktarılır. Kullanıcılar, acil nakit ihtiyaçlarında ya da alışveriş sonrası kartlarında kalan miktarı geri alabilmek için paykasa bozum işlemlerini yaparlar.

Paykasa Satın Alma Ödemeleri

Paykasa ön ödemeli kartlarının en güvenilir satın alınabileceği yer her zaman resmi web sitesidir. Paykasa web sitesinden limitli kartlardan satın almak istediğinizde, yapacağınız işlemler için canlı destek hattı ya da müşteri temsilcisi ile iletişim kurmalısınız. İletişim kurduğunuzda, sizlere, seçtiğiniz kart için yapacağınız ödemelerin yapılacağı hesap numarasını verecektir. Pin kodu gönderimi için telefon numaranızı isteyecektir.

Paykasa satın alma işlemlerinde ödemeler, banka havaleleri, kredi kartı, mobil ödeme gibi farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Bu yöntemlerden birisi ile ödeme işlemini yapan ve ödemesi onaylanan kullanıcılara paykasa 16 haneli pin kodu gönderilir ve kullanıcı kullanmaya başlayabilir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu