WhatsApp İletişim
Blog

Paykasa Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinden alışveriş yapmak, günümüzün en popüler seçenekleri arasında yerini almıştır. Marketlerden, alışveriş merkezlerinden alamadığımız, bulamadığımız ürünleri kolayca internet üzerinde kurulmuş, e-ticaret sitelerinden satın alabiliyoruz. Böylelikle kısa sürede aradığımız hizmete de ulaşabiliyoruz. Her şeyin teknolojik olması sonucunda, dolandırıcılığın da arttığı gözlemlenmektedir. Bu duruma önlem olarak, güvenilir ve müşterilerine hızlı hizmet vermek için geliştirilmiş paykasa kartlar bulunmaktadır.

Paykasa’nın İnsanlara Sağladığı Kolaylıklar

Farklı ücretlere sahip olan paykasa kartlar, müşterilerin kolayca internet üzerinden, dolandırılmadan, kart bilgileri ve şifreleri çalınmadan hızlı işlem gerçekleştirmesini sağlamaktadır.
Güvenilir olan paykasa kartları insanlara:
Tek kullanımlık olmasıyla son derece kolaylık sağlar,
Çalınma ve kaybolma durumunda herhangi bir sorun oluşturmaz,
Özel kodları sayesinde kopyalanmaya izin vermez.
İnsanların her zaman kolaylıkla kullanabileceği yeni nesil teknolojik ödeme yöntemi olarak da bilinen paykasa, sizlere epin koduyla hizmet vermektedir. Belirtilen ücrette satın aldığınız kartlarınızı, paykasa ödeme yöntemi bulunan tüm sitelerde, güvenli ve sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz.

Tek Kullanımlık Kartlar

Tek kullanımlık olarak üretilen, üzerindeki kod kullanıldıktan sonra bir daha çalışmasına müsaade edilmeyen bu tip yeni kartlar, paykasa sayesinde çok daha tercih edilir durumdadır. Eski tip kontör mantığıyla çalışan paykasa sistemi, içerisindeki ücretin tanımlanan hesaba aktarılmasını sağlamakta, böylece alışverişlerin güvenilir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Satın alınacak ürünlerin ücretine uygun seçenekteki paykasa kartını satın alarak, güvenli ödeme yöntemine geçebiliriz. Kartlarımızın bilgilerini sitelere vermek, bizlere son derece büyük zararlar verebilmektedir.

Kaybolduğunda ya da Çalındığında Sorun Yok

Kredi kartı ya da bankı kartı gibi bir kere alınıp sürekli kullanılan bir tür olmayan paykasa kartlar, müşterilerin hızlı ve tek seferlik alışveriş yapmasına izin vermektedir. Böylece kartın kullanıldıktan sonra kaybolması, çalınması durumunda içerisinde yer alan epin geçersiz kalacaktır. Tekrar kullanımı sağlanamadığı için de çalan ya da bulan kişinin hiçbir işine yaramayacaktır. Güvenilir ve kolay hizmet için paykasa hizmetleri tercih edilebilir. Günümüzde pek çok alışveriş sitesi, paykasa ödeme yöntemini tercih etmekte, pek çok online bahis sitesinde de paykasa ile ödeme yapılabilmektedir.

Paykasa Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Paykasa ücretleri, düzenli olarak kura göre değişmektedir. Güncellenen fiyatlar üzerinden Türk Lirası ödeyerek, karşılığında belirtilmiş olan Euro para birimine sahip paykasa kartlarınızı kolayca satın alabilirsiniz.
Ücretlendirmenin yanı sıra, paykasa limit seçenekleri de şu şekilde sıralanmaktadır:

10 ile 50 Euro arası

50 ile 100 Euro arası

100, 200, 250, 500 ve 100 Euro

Ön ödeme kartı olan paykasayı bu para birimlerinde satın alarak, dilediğiniz ürünleri yurt dışından bile satın alabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta, alacağınız ürünlerin satışının yapıldığı sitenin paykasa ödeme yöntemi kabul etmesidir. Tüm dünyada ve ülkemizde pek çok sitede aktif olarak paykasa yöntemi tercih edilmektedir.

Paykasa Kartı Satın Almak

Paykasa kartı, satın alınarak online alışverişlerin çok daha kolay ve hızlı yapılabileceği belirtilmişti. Kuponları almak için yapmanız gereken adım, orijinal site ve resmi sitelerden alım yaptığınızı teyit etmek olacaktır. Site üzerinden dilediğiniz fiyattaki kuponun bulunduğu noktaya tıklamanız, sizleri satın alma aşamasına ilerletecektir.

Bu adımdan sonra, havale ile ödeme seçeneğini seçerek, kendi banka hesabınızdan kolaylıkla parayı buraya güvenilir şekilde aktarabilir, sonrasında da kupon epin kodunuza sahip olabilirsiniz. Epin kodu sayesinde, dilediğiniz siteye kolayca girerek alışverişlerinizi gerçekleştirebilir, ödemelerinizi tamamlayabilir ve ürünlerinize sahip olabilirsiniz.

Kartı Satın Aldıktan Sonra

Paykasa kartınızı, belirtilen kur ücretini ödeyerek satın aldıktan sonra yapacaklarınız çok basittir. Kartınızı kupon olarak göreceksiniz, bu kuponun ön yüzünde yer alan kodlar bulunmaktadır. 8 ile 16 hane aralığında değişen bu kodlar harfler ve rakamlardan oluşturulmuştur. Böylece çözülmesi son derece zordur.

Ürün satın alacağınız siteye giriş yaparak, ürünleri sepetinize eklemeli ve sonrasında da ödeme yöntemi adımına geçmelisiniz. Ödeme adımında paykasa ile Öde seçeneğini seçmeli ve kartınızın üzerindeki bu kodu alana girmelisiniz. Sonrasında işlemi alan sistem, sizlerin ödeme emrini gerçekleştirmekte, böylece kolay, güvenilir ve hızlı şekilde ürünlerinize sahip olabilirsiniz.

Paykasa Kullanarak Yatırım ve Çekim Hizmeti

Paykasa, paranın bir yerden başka bir yere aktarılırken konakladığı yerdir. Bu yüzden kendi banka hesap numaralarınızı ve kart numaralarınızı başkalarıyla paylaşmadan hizmet almanızı sağlar. Tek yapmanız gereken, müşteri temsilcileriyle görüşerek, ücretleri site üzerinden havale ya da diğer ödeme yöntemiyle karta aktarmak olmalıdır. Ödemeleri yaparken kendi hesaplarınızın çalınacağı şüphesine kapılmanız yersiz olacaktır.

Bir sitede bakiyeniz bulunuyorsa, bu parayı da yine paykasa ödeme yöntemiyle çekebilirsiniz. Böylece hesabınızı ve bilgilerinizi görünür kılmadan para alışverişi yapabilirsiniz. Bakiyenizin olduğu sitede ödeme alırken, paykasa ile öde seçeneğini seçmelisiniz. Sizlere bu miktara karşılık gelen Euro cinsinde paykasa kart tanımlanacaktır. Bu kartın epin kodu sayesinde de paranızı dilediğiniz zaman kura göre çevirip bozdurabileceksiniz.

Paykasa İade Sistemi

Kartınızın kullanım durumu, sistem üzerinden görüntülenebilmektedir. Böylece, hiç harcama yapmadığınız paykasa kartınızı, sistem üzerinden bozdurabilir ve ücretini alabilirsiniz. Sistem kartların satışını sağlarken yaptığı gibi döviz kuru üzerinden hesaplanarak sizlere gönderilmektedir. Belirtilen banka hesabınıza yatırılacak olan para, Euro’nun seyrine göre değişiklik gösterebilmektedir. Sizler alırken düşük olan Euro, bozdururken yükselmiş olabilir ve kar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bitcoin gibi dünya piyasalarında adından söz ettiren elektronik paraların, kolayca satın alınmasına da yardımcı olmaktadır.

Paykasa Kart Teslimi

Kartlar, internet ortamında var olmaktadır. Bu yüzden fiziksel bir varlığı olduğu söylenemez. Günümüzde sıkça kullanılan bir teknoloji olan sanal alışveriş, sanal kartlarla çok daha kolay ve hızlı olmaktadır. Paykasa kartı, insanlara sunulan bir internet ortamı kolaylığıdır. Kartın üzerinde yer alan kodlar ve harfler, başka bir kartta tekrar etmez, böylece tek seferlik kullanım ömründen hemen sonra geçerliliği kaybolur. Alışveriş yapmanın en güvenilir yöntemi olarak bilinen paykasa, internetteki kimlik avcılarına ve kart hırsızlarına karşı alınmış kaliteli ve güvenilir bir önlemdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu