WhatsApp İletişim
Blog

Paykwik Nasıl Kullanılır?

Güvenli ödeme sistemlerinden biri olan Paykwik, sanal ödemelerde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Online ödemeler sırasında kimlik bilgisi, banka kartı veya kredi kartı bilgilerini paylaşmak zaman zaman riskli olabiliyor. Güvenilir olmayan sitelerde kişisel bilgiler kötü amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle banka ve kredi kartı bilgileri dolandırıcıların eline geçerse durumu fark edene kadar maddi zarara uğrayabilirsiniz. Bu riski ortadan kaldıran ödeme şekli Paykwik kullanıcıların da beğenisini kazanıyor.

Paykwik Ne İşe Yarar?

Online alışverişler ve ödemlerle bir bütün olan Paykwik, bir çeşit ödeme şeklidir. Yaygınlaşan online alışverişler, oyun platformları ve bahis sitelerinde ödeme yaparken güvenliği üst düzeyde tutmak gerekiyor. Birçok site müşterileri için güvenli ödeme sistemleri oluşturuyor. Fakat zaman zaman güvenlik zafiyeti olan sitelerle karşılaşmak da kaçınılmazdır. Olası riskleri ortadan kaldırmak için yüzlerce kullanıcı Paykwik ödeme sistemini tercih ediyor. Peki, Paykwik ne demek?

Paykwik Nedir?

Paykwik, online ödemelerde kullanılan güvenli bir ödeme sistemidir. Paykwik kart olarak geçer ama fiziki değil dijital bir sistemdir. Yani Paykwik kart satın alınca elinizde fiziki bir kart olmayacak. Onun yerine 16 haneden oluşan bir koda sahip olacaksınız. Bu kod satın aldığınız Paykwik limitine sahip bir sanal cüzdan şeklindedir. Ne kadar limitte bir Paykwik satın alırsanız kodunuzla o kadarlık bir ödeme yapabilirsiniz.

Paykwik Kart Limiti

Paykwik kart standart limitlere sahip ödeme sistemidir. Euro para birimi üzerinden işlem görmektedir. 10 €’dan başlayıp 1000 €’ya kadar Paykwik kart satın almak mümkündür. İstenilen tutarda ve adette Paykwik satın alabilirsiniz. Güvenli online alışveriş için en çok aranan özellik olan Paykwik, limiti sayesinde ön ödemeli bir kart olarak da görülmektedir. Son yıllarda popülerliği artan sanal cüzdanalar arasında en çok tercih edilen Paykwiktir. 10 – 20 – 30 €’dan 1000 €’ya kadar olan Paykwik kartlardan ihtiyacınız olduğu kadarını kolayca satın alabilirsiniz. Ödeme seçenekleri arasında Paykwik olan tüm sitelerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Paykwik Nereden Alınır?

Paykwik satın almak istiyorsanız resmi yetkisi olan ve güvenlik sistemine sahip siteleri tercih etmelisiniz. Paykwik resmi sitesinin yanında birçok sitede Paykwik satışı gerçekleşiyor. Bu sitelerin bir kısmı üyelik istemeden hizmet verirken bazıları müşterilerinin üye olmasını istiyor. Buradaki amaç da müşterilerin bir sonraki Paykwik siparişini daha hızlı gerçekleştirmektir. Paykwik satın alırken kredi kartı ya da banka havalesi ile ödeme yapmanız gerekiyor. Bu da hizmet alacağınız siteye bazı bilgilerinizi vermeniz gerektiği anlamına geliyor. Dolayısıyla güvenilir sitelerden Paykwik kart satın almanızda yarar var.

Paykwik Kart Nasıl Alınır?

Paykwik kart satın almak için güvenilir bir site seçtiyseniz alışverişinizi kolayca yapabilirsiniz. Sitede bulunan Paykwik kartlar arasında ihtiyacınız olan limitleri seçmelisiniz. Sepetinize birden fazla Paykwik kart ekleyebilirsiniz. Size her Paykwik kart için farklı bir kod verilecektir. Seçtiğiniz Paykwik kartların ödemesini gerçekleştirdikten sonra işleminiz tamamlanacaktır. Alışveriş sırasında sisteme bildirilen e mail ya da cep telefonu numarasına satın alınan Paykwik kartların kodları gönderiliyor. Bu kodların başka kişiler tarafından kopyalanmasını önlemek için bir yere yazıp, akıllı cihazdan silmekte yarar var.

Nasıl Kullanılır?

Paykwik kart satın aldıktan sonra alışverişlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Paykwik ödeme sistemi olan sitlerden yapılan alışverişler için bu seçeneği güvenle kullanabilirsiniz. Ödeme yaparken “Paykwik ödeme” seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra Paykwik kartınıza ait 16 haneli pin kodunu çıkan ekrana girmeniz ve onay vermeniz yeterlidir. Paykwik kartınızın limiti alışverişinize yeterliyse ödemeniz anında gerçekleşecektir. Bu işlem sırasında siteye herhangibir kişisel bilgi, banka hesabı ya da kredi kartı detayları paylaşılıyor. Bu yüzden Paykwik ödeme sistemi online ödemelerde en güvenilir seçenekler arasıda yer alıyor see.

Paykwik Hangi Sitelerde Geçerlidir?

Paykwik birçok sitede ödeme seçeneği olarak kullanılmaktadır. Kullanıcılarına güvenli bir alışveriş platformu sunmak isteyen siteler ödeme seçenekleri arasında paywik gibi sistemleri de dahil ediyor.

Paykwik ödeme seçeneğinin geçerli olduğu siteler şu şekildedir;

Steam

Rebtel

Facebook

Trivan

Skype

Dota 2

Zynga

Dark Orbit

League of Legends

Sea Fight

World of Warcraft

Adventure Quest Worlds

Ön ödemeli sistemlerle ödeme kabul eden bu sitlerde Paykwik kart ile 7 gün 24 saat ödeme yapabilirsiniz.

Paykwik Avantajları

Paykwik kartın ilk dikkat çeken avantajı tüm müşterilerine güvenilir online ödeme sağlamasıdır. Çünkü ödeme sırasında hiçbir bilgi paylaşımına gerek bırakmıyor. Böylece kredi kartı bilgilerinin çalınması ya da banka hesaplarının kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel oluyor. Bununla birlikte Paykwik avantajları arasında hızlı alışveriş imkanı da yer alıyor.

Form doldurmak zorunda kalmadan hızlı ve kolay bir şekilde alışverişi tamamlama imkanı sunuyor. Paykwiik para birimi Euro’ya endekslidir. Bu yüzden kart kodu her zaman satın alınan Euro değerini korumaktadır. Euro/TL kurunda meydana gelen dalgalanma ya da değer kaybı paykwiik karta yansımaz. Mesela 100 € limitinde satın alınan Paykwik kart, harcama yapılmadığı sürece 100 € değerinde kalır.

Kısaca Paykwik kart avantajlarını listeleyecek olursak;

Paykwik kart kolay ve hızlı ödeme sağlar

Paykwik ödeme sisteminde kimlik bilgisine gerek yoktur.

Paykwik kartla ödeme yaparken kredi kartı bilgilerine gerek duyulmaz

Paykwik karttaki para değerimi kaybetmez

Paykwik Kart Dezavantajları

Paykwik kartla ödeme sisteminde birkaç basit dezavantaj bulunmaktadır. Bakıldığında avantajlarının yanında dezavantaj olarak çok sorunlu bir sistem değildir. Ödeme sistemi olduğu için sadece Paykwik seçeneği olan siteler için geçerli olması kartı sınırlamaktadır.

Bunun dışında Paykwik kart satın alırken güvenli bir site tercih edilmezse kötü işlem sırasında paylaşılan bilgiler kötü amaçlı kullanıcıların eline geçebilir. Paykwik ile ödeme yaparken kart bilgileri gerekmiyor fakat kartı satın almak için kredi kartı ya da banka havalesi ile ödeme yapmak gerekiyor.

Paykwik kartın bir diğer dezavantajı ise limitlerinin sınırlı olmasıdır. 10 ve katları şeklinde limitleri bulunan Paykwikde bir kartta en fazla 1000 € bulunuyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu